INFORMACJA

Przewodniczący Rady Gminy Stary Dzierzgoń interesantów przyjmuje w Urzędzie Gminy w Starym Dzierzgoniu pok. Nr 1 WE WTORKI OD GODZ. 14 00 DO GODZ. 15 30. Po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na spotkanie. Istnieje możliwość umówienia się na inny dogodny termin.

URZĄD GMINY

w Starym Dzierzgoniu

B.I.P

Reklama

Herb gminy

Reklama

R.C.L

Reklama

Wrota Pomorza

Reklama

e.P.U.A.P

Reklama

Powiat Sztumski

Reklama
Reklama

BIAŁA KSIĘGA

Reklama

Dla przedsiębiorcy

Reklama
Reklama

Detektor burzy

Reklama

Krajowa mapa zagrożeń

Reklama

Sesja na Żywo

Reklama
Medale "Za Zasługi dla Obronności Kraju" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 lutego 2009 00:00

Staraniem Urzędu Gminy w Starym Dzierzgoniu kolejni rodzice, których synowie odbyli służbę wojskową otrzymali medale "Za Zasługi dla Obronnośći Kraju". Przypomnijmy, że takie odznaczenia otrzymują rodzice, którzy "oddali na służbę wojskową" trzech lub więcej synów.

Aż czterech synów (Władysław, Andrzej, Tomasz i Witold) Państwa Krystyny i Jana Prokop właśnie taki zaszczytny obowiązek spełniło. Wzruszonych rodziców odwiedził w ich domu Komendant WKU w Malborku ppłk. Ryszard Zieliński w towarzystwie wójta gminy mgr Ludwika Butkiewicza.

Celem tej wizyty było wręczenie srebrnych medali "Za Zasługi dla Obronności Kraju". Po odczytaniu rozkazu o nadaniu medali, ppłk Ryszard Zieliński wręczył odznaczenia Pani Krystynie i Panu Janowi.

Potem posypały się wspomnienia i rozmowy. Wzruszeni rodzice wspominali okres służby wojskowej synów. Dorodny bukiet kwiatów wręczył wójt gminy a na koniec wszyscy ustawili się do pamiątkowej fotografii.

Poprawiony: wtorek, 03 lutego 2009 18:52
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack