GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW

Wójt Gminy Stary Dzierzgoń przyjmuje interesantów w sprawie skarg i wniosków w każdą środę
w godzinach od 8:00 do 15:00 oraz w środę po godzinach pracy po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym pod numerem 55 276 14 81 lub poinformowaniu sekretariatu urzędu gminy.

URZĄD GMINY

w Starym Dzierzgoniu

B.I.P

Reklama

Herb gminy

Reklama

R.C.L

Reklama

e.P.U.A.P

Reklama

Powiat Sztumski

Reklama

BIAŁA KSIĘGA

Reklama

Dla przedsiębiorcy

Reklama
Reklama

Krajowa mapa zagrożeń

Reklama
Kolejne warsztaty PPWOW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Czapliński   
wtorek, 16 września 2008 00:00

Tym razem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Dzierzgoniu,  zebrali się uczestnicy drugich warsztatów, związanych z tworzeniem Gminnej Strategi Programu Integracji Społecznej w ramach Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich.

Przybyło na nie 26 osób, mieszkańców  naszej gminy. Frekwencja była o ponad 100 % wyższa niż podczas pierwszych warsztatów.  

Warsztaty prowadziła moderator Marianna Sitek - Wróblewska. Obecna była Cecylia Tuźnik nasz koordynator regionalny i doradcy z Departamentu Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego - Agnieszka Cysewska i Maciej Kisała.

Uczestnicy warsztatów podzieleni na cztery grupy: wiosna, jesień, lato, zima, sami definiowali problemy społeczne istniejące w gminie oraz próbowali określić ich hierarchię ważności. Następnie za pomocą plansz referowali wszystkim efekty swojej pracy i dyskutowano na ten temat.

Wielu z uczestników zajęć po raz pierwszy spotkało się z taką formą pracy. Była to prawdziwa "burza mózgów". Na podkreślenie zasługuje fakt, że wśród uczestników dużą część stanowili młodzi ludzie, a także silną reprezentację wystawiły Koła Gospodyń Wiejskich z Lubochowa, Myślic i Starego Dzierzgonia.

Były też chwile przerwy,  czas na kawę i pyszne ciasto upieczone przez Bernadettę Sikora, uczestniczkę warsztatów. W gminie Stary Dzierzgoń trwają więc intensywne prace nad opracowaniem strategii i co jest bardzo ważne w całym tym przedsięwzięciu, że tworzą ją sami mieszkańcy zainteresowani rozwojem gminy, a nie urzędnicy albo wynajęte firmy. Następne spotkanie warsztatowe odbędzie się 8 października 2008 r. w świetlicy wiejskiej w Starym Dzierzgoniu, zaś 26 września w GOK odbędzie się szkolenie z zakresu pozyskiwania środków poza budżetowych, zakładania i rejestracji stowarzyszeń, itp. Szkolenie przeprowadzą pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, a konkretnie Agnieszka Cysewska i Maciej Kidsała. Szkolenie będzie bezpłatne i zapraszamy na nie wszystkich, którym rozwój gminy Stary Dzierzgoń jest bliski. Zaczyna "powiewać optymizmem", lokalna społeczność bierze w swoje ręce los gminy, jej rozwój i przyszłość.

Poprawiony: wtorek, 13 stycznia 2009 20:43
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack