INFORMACJA

Skargi i wnioski do Rady Gminy Stary Dzierzgoń można składać w dniach od poniedziałku do piątku w godz. od 7 15 do 15 00 w biurze rady pok. Nr 19 w Urzędzie Gminy w Starym Dzierzgoniu.

 

URZĄD GMINY

w Starym Dzierzgoniu

B.I.P

Reklama

Herb gminy

Reklama

R.C.L

Reklama

e.P.U.A.P

Reklama

Powiat Sztumski

Reklama

BIAŁA KSIĘGA

Reklama

Dla przedsiębiorcy

Reklama
Reklama

Krajowa mapa zagrożeń

Reklama
X Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 kwietnia 2013 08:29

 

X Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego rozegrany został w sobotę, 6 kwietnia, w sali sportowej Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie. Piętnaście kół gospodyń wiejskich, które okazały się najlepsze we wcześniejszych eliminacjach powiatowych, rywalizowało w Sztumie o Grand Prix X Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego. To niezwykle prestiżowa impreza dla organizacji społecznych i pozarządowych, działających w środowisku wiejskim. Na dodatek to jubileuszowy, dziesiąty już turniej. Wśród tych piętnastu kół znalazło się nasze KGW z Przezmarka.

Panie walczyły w konkurencjach: tablica- wizytówka koła, chleb, śpiew – dwie piosenki, moda – kapelusz i taniec regionalny. Gospodarzami imprezy byli: Leszek Tabor- burmistrz Miasta i Gminy Sztum oraz Wojciech Cymerys – starosta sztumski. Na imprezie obecny był nasz wójt Pan Marek Turlej. Na imprezę dojechał także minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba. Poziom turnieju był bardzo wysoki i nasze Panie pomimo starań tym razem nie zdobyły eksponowanego miejsca ale samo zakwalifikowanie się do wojewódzkiego Turnieju jest dużym sukcesem KGW
z Przezmarka.
 

Poprawiony: wtorek, 28 maja 2013 09:54
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack