Uwaga Mieszkańcy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Badania mieszkańców gminy

W związku z tym, że nasza gmina jest członkiem Partnerstwa Terytorialnego pod nazwą „Obszar Funkcjonalny Wschodnie Powiśle” i bierze udział w opracowaniu strategii rozwoju dla tego obszaru, prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej opinii o gminie w której Państwo żyjecie: usługach publicznych i Państwa potrzebach, o atutach i słabościach naszej gminy, o rodzajach przedsięwzięć które chcecie, aby były zrealizowane w gminie.

Wasze opinie będą wykorzystane przy planowaniu kierunków rozwoju. Pozwolą lepiej dostosować politykę władz samorządowych do potrzeb mieszkańców, szczególnie w zakresie usług publicznych. Na podstawie Państwa opinii zostaną określone planowane działania i dzięki temu będą miały szansę na realizację.

 

Wójt Gminy Stary Dzierzgoń

/ - / Marek Dariusz Turlej

Ankieta jest anonimowa.

Wyniki, po opracowaniu, będą przedstawione publicznie w formie zbiorczego raportu dla partnerstwa.

Ankieta będzie aktywna w dniach: 04.01.2021 – 24.01.2021.

Link do ankiety:

https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=vtz0j4jdv7pzj7mcs27zmqvj

 


URZĄD GMINY

w Starym Dzierzgoniu

B.I.P

Reklama

Herb gminy

Reklama

R.C.L

Reklama

e.P.U.A.P

Reklama

Powiat Sztumski

Reklama

BIAŁA KSIĘGA

Reklama

Dla przedsiębiorcy

Reklama
Reklama

Krajowa mapa zagrożeń

Reklama
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 czerwca 2012 14:18

Serdecznie zapraszamy na wykład Seweryna Szczepańskiego pt.

 

„Historia badań grodziska w Starym Dzierzgoniu"

 

Badania na tym ciekawym stanowisku prowadzono od początku XIX w.

końca XX w. a ostatnio w latach 2009-2011 r.

W latach 1935-37 prowadzono wykopaliska przez specjalną naukowo-badawczą jednostkę SS-Ahnenerbe (jej nazwę można tłumaczyć dosłownie jako ,,Dziedzictwo Przodków") pod kierunkiem Hansa Schleifa, Johanna Löhausena oraz barona Wolfa von Seefelda. Wykład przybliży historię stanowiska i historię badań oraz funkcjonowanie grodziska w źródłach średniowiecznych i nowożytnych. Całość urozmaicona zostanie unikalnymi zdjęciami archiwalnymi, pochodzącymi nie tylko z archiwów niemieckich, ale także prywatnych zbiorów rodziny Hansa Schleifa.

 

Muzeum w Kwidzynie

19 czerwca (wtorek) godz. 18:00

wstęp wolny

 

 

Seweryn Szczepański jest mediewistą, oraz historykiem archeologii, pochodzi z Iławy. Tam również mieszka i pracuje jako nauczyciel. Jest autorem licznych publikacji i prelekcji oraz aktywnym członkiem Towarzystwa Miłośników Historii i Kultury Prusów PRUTHENIA  i uczestnikiem wielu projektów prowadzonych przez Towarzystwo. Obecnie również przygotowuje pracę doktorską
na temat „Pomezania pruska - zmiany osadnicze i społeczne do połowy XIV wieku” na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych,
pod kierunkiem prof. Grzegorza Białuńskiego.

 

Wykład towarzyszy wystawie w Muzeum w Kwidzynie :

 ”Badania archeologiczne w Starym Dzierzgoniu w latach 2009 - 2011”

 

Serdecznie zapraszamy!

www.zamek.kwidzyn.pl

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack