Uwaga Mieszkańcy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Badania mieszkańców gminy

W związku z tym, że nasza gmina jest członkiem Partnerstwa Terytorialnego pod nazwą „Obszar Funkcjonalny Wschodnie Powiśle” i bierze udział w opracowaniu strategii rozwoju dla tego obszaru, prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej opinii o gminie w której Państwo żyjecie: usługach publicznych i Państwa potrzebach, o atutach i słabościach naszej gminy, o rodzajach przedsięwzięć które chcecie, aby były zrealizowane w gminie.

Wasze opinie będą wykorzystane przy planowaniu kierunków rozwoju. Pozwolą lepiej dostosować politykę władz samorządowych do potrzeb mieszkańców, szczególnie w zakresie usług publicznych. Na podstawie Państwa opinii zostaną określone planowane działania i dzięki temu będą miały szansę na realizację.

 

Wójt Gminy Stary Dzierzgoń

/ - / Marek Dariusz Turlej

Ankieta jest anonimowa.

Wyniki, po opracowaniu, będą przedstawione publicznie w formie zbiorczego raportu dla partnerstwa.

Ankieta będzie aktywna w dniach: 04.01.2021 – 24.01.2021.

Link do ankiety:

https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=vtz0j4jdv7pzj7mcs27zmqvj

 


URZĄD GMINY

w Starym Dzierzgoniu

B.I.P

Reklama

Herb gminy

Reklama

R.C.L

Reklama

e.P.U.A.P

Reklama

Powiat Sztumski

Reklama

BIAŁA KSIĘGA

Reklama

Dla przedsiębiorcy

Reklama
Reklama

Krajowa mapa zagrożeń

Reklama
Uwaga Mieszkańcy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 14 czerwca 2012 13:21

 

List Otwarty do Mieszkańców

 

Szanowni Państwo,

nowe przepisy śmieciowe nakładają na Nas wszystkich – i mieszkańców, i gminę – nowe obowiązki. Od 1 lipca 2013 r. gminy będą musiały pobierać nowy podatek: podatek śmieciowy. Na szczęście podatnikiem, czyli osobą, która będzie miała uiszczać nową opłatę, nie będzie mieszkaniec gminy, ale właściciel nieruchomości, czyli właściciel posesji – np. budynku jednorodzinnego. W przypadku budynków wielorodzinnych podatek ten będzie opłacać cała wspólnota, w imieniu której czynności będzie wykonywał zarząd lub zarządca wspólnoty, natomiast w Spółdzielniach sama Spółdzielnia.

Podatek zastąpi umowy. Umowy zatem na wywóz śmieci najlepiej będzie rozwiązać. 1 lipca 2013 r. gmina bowiem zawrze umowę na wywóz śmieci od każdego właściciela nieruchomości. W zamian będzie jednak pobierać podatek od właścicieli.

W praktyce zatem okaże się, że dla przeciętnego mieszkańca gminy (w budynkach wielorodzinnych) nic się nie zmieni. Opłatę bowiem, tak jak do tej pory, mieszkaniec taki będzie wnosił na rzecz wspólnoty albo spółdzielni, a ta ostatnia (wspólnota albo spółdzielnia) będzie rozliczać się z gminą. Jedynie mieszkańcy będący jednocześnie właścicielami budynków jednorodzinnych będą rozliczać się bezpośrednio z gminą, a nie jak do tej pory z firmą odbierającą odpady komunalne.

Właściciele nieruchomości będą wnosili opłatę, na podstawie złożonej wcześniej przez siebie deklaracji. Wzory deklaracji zostaną udostępnione na stronie internetowej oraz przesłane do każdego właściciela nieruchomości celem wypełnienia i złożenia w urzędzie.

O wszystkich krokach gminy w zakresie podatku śmieciowego będziecie Państwo na bieżąco informowani.

 

                                  Z poważaniem

                                 Wójt gminy

                                 Marek Turlej

 

 

Copyright by

Bogusław Dziadkiewicz Kancelaria Radcy Prawnego

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 19 listopada 2012 13:48
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack