INFORMACJA

Skargi i wnioski do Rady Gminy Stary Dzierzgoń można składać w dniach od poniedziałku do piątku w godz. od 7 15 do 15 00 w biurze rady pok. Nr 19 w Urzędzie Gminy w Starym Dzierzgoniu.

 

URZĄD GMINY

w Starym Dzierzgoniu

B.I.P

Reklama

Herb gminy

Reklama

R.C.L

Reklama

e.P.U.A.P

Reklama

Powiat Sztumski

Reklama

BIAŁA KSIĘGA

Reklama

Dla przedsiębiorcy

Reklama
Reklama

Krajowa mapa zagrożeń

Reklama
Zbiórka elektrośmieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 kwietnia 2011 07:41

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu jako jedna z 232 szkół w Polsce podjęli wyzwanie i biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie „Drugie życie elektrośmieci”, którego celem jest: zdobywanie wiedzy nt. postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) i zużytymi bateriami; aktywizacja i mobilizowanie do podejmowania właściwych i odpowiedzialnych działań z ZSEE; nawiązanie efektywnej współpracy z organizacjami i instytucjami odpowiedzialnymi w naszej gminie za zbiórkę tych surowców oraz promocję zbiórki.

Jest to przedsięwzięcie bardzo ważne  dla środowiska wiejskiego oddalonego od wszelkich punktów utylizacji. Apelujemy do mieszkańców gminy o pomoc w zbiórce ZSEE oraz zużytych baterii, ponieważ to szczególna grupa odpadów, które zawierają w sobie cenne, ale zarazem niebezpieczne substancje (rtęć, ołów, kadm, nikiel i lit). Wyrzucanie tych odpadów do śmietników lub co gorsza w przypadkowych miejscach może doprowadzić do zatrucia  gleby i wód, a w dalszej konsekwencji roślin, zwierząt i ludzi. Te substancje są bardzo szkodliwe dla żywych organizmów a z drugiej strony to cenne surowce, które są niezastąpione do wytwarzania nowoczesnych urządzeń, tak bardzo ułatwiających życie współczesnego człowieka. Chcemy również w ramach tej akcji odwiedzić dzikie wysypiska śmieci. Wszystkich śmieci nie sprzątniemy, ale chociaż pozbieramy te najbardziej niebezpieczne. Zużyte baterie można wrzucać do specjalnych kartonów „zużyte baterie”, które  są wystawione w punktach handlowych lub przekazać do szkoły. O terminie i miejscu zbiórki ZSEE młodzież szkolna powiadomi poprzez ulotki, ogłoszenia i plakaty.

 

                                              

 

                                                    Opiekun zespołu- Urszula Butkiewicz

 

Poprawiony: wtorek, 10 maja 2011 09:26
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack