INFORMACJA

Przewodniczący Rady Gminy Stary Dzierzgoń interesantów przyjmuje w Urzędzie Gminy w Starym Dzierzgoniu pok. Nr 1 WE WTORKI OD GODZ. 14 00 DO GODZ. 15 30. Po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na spotkanie. Istnieje możliwość umówienia się na inny dogodny termin.

URZĄD GMINY

w Starym Dzierzgoniu

B.I.P

Reklama

Herb gminy

Reklama

R.C.L

Reklama

Wrota Pomorza

Reklama

e.P.U.A.P

Reklama

Powiat Sztumski

Reklama
Reklama

BIAŁA KSIĘGA

Reklama

Dla przedsiębiorcy

Reklama
Reklama

Detektor burzy

Reklama

Krajowa mapa zagrożeń

Reklama

Sesja na Żywo

Reklama
Pani Ewa Cymer z Milikowa ukończyła 107 lat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 11 stycznia 2011 07:42

Pani Ewa Cymer z Milikowa ukończyła 107 lat. Z okazji tak podniosłego Jubileuszu, w dniu urodzin, odwiedził ją wójt Gminy Marek Turlej w towarzystwie kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Danuty Konowalik.

Pani Ewa Cymer jest mieszkanką gminy Stary Dzierzgoń od 66 lat. Repatriowała się z mężem w 1946 r. w ramach zasiedlania tzw. Ziem Odzyskanych.

Do naszej gminy państwo Cymer przyjechali z byłego województwa toruńskiego, z miejscowości Kamionki. Pociąg z repatriantami dojechał do Susza i Państwowy Urząd Repatriacyjny skierował przesiedleńców do Milikowa, położonego w gminie Stary Dzierzgoń. Z toruńskiego zabrali ze sobą dobytek, krowy i konie. Mieli do wyboru kilka opuszczonych gospodarstw. Chcieli mieszkać z dala od wsi  na tzw. kolonii. Było takie gospodarstwo, więc je zajęli. W tym gospodarstwie wychowały się trzy pokolenia rodziny Cymer. Aktualnie prowdzi je Dariusz Cymer wnuczek pani Ewy. W domu mieszka razem z panią Ewą jeszcze jej syn Albin z żoną Anną, synowa oraz prawnuki. Więcej na stronie www.gok-starydzierzgon.net.pl

Poprawiony: wtorek, 11 stycznia 2011 07:45
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack