Uwaga Mieszkańcy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Badania mieszkańców gminy

W związku z tym, że nasza gmina jest członkiem Partnerstwa Terytorialnego pod nazwą „Obszar Funkcjonalny Wschodnie Powiśle” i bierze udział w opracowaniu strategii rozwoju dla tego obszaru, prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej opinii o gminie w której Państwo żyjecie: usługach publicznych i Państwa potrzebach, o atutach i słabościach naszej gminy, o rodzajach przedsięwzięć które chcecie, aby były zrealizowane w gminie.

Wasze opinie będą wykorzystane przy planowaniu kierunków rozwoju. Pozwolą lepiej dostosować politykę władz samorządowych do potrzeb mieszkańców, szczególnie w zakresie usług publicznych. Na podstawie Państwa opinii zostaną określone planowane działania i dzięki temu będą miały szansę na realizację.

 

Wójt Gminy Stary Dzierzgoń

/ - / Marek Dariusz Turlej

Ankieta jest anonimowa.

Wyniki, po opracowaniu, będą przedstawione publicznie w formie zbiorczego raportu dla partnerstwa.

Ankieta będzie aktywna w dniach: 04.01.2021 – 24.01.2021.

Link do ankiety:

https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=vtz0j4jdv7pzj7mcs27zmqvj

 


URZĄD GMINY

w Starym Dzierzgoniu

B.I.P

Reklama

Herb gminy

Reklama

R.C.L

Reklama

e.P.U.A.P

Reklama

Powiat Sztumski

Reklama

BIAŁA KSIĘGA

Reklama

Dla przedsiębiorcy

Reklama
Reklama

Krajowa mapa zagrożeń

Reklama
Pani Ewa Cymer z Milikowa ukończyła 107 lat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 11 stycznia 2011 07:42

Pani Ewa Cymer z Milikowa ukończyła 107 lat. Z okazji tak podniosłego Jubileuszu, w dniu urodzin, odwiedził ją wójt Gminy Marek Turlej w towarzystwie kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Danuty Konowalik.

Pani Ewa Cymer jest mieszkanką gminy Stary Dzierzgoń od 66 lat. Repatriowała się z mężem w 1946 r. w ramach zasiedlania tzw. Ziem Odzyskanych.

Do naszej gminy państwo Cymer przyjechali z byłego województwa toruńskiego, z miejscowości Kamionki. Pociąg z repatriantami dojechał do Susza i Państwowy Urząd Repatriacyjny skierował przesiedleńców do Milikowa, położonego w gminie Stary Dzierzgoń. Z toruńskiego zabrali ze sobą dobytek, krowy i konie. Mieli do wyboru kilka opuszczonych gospodarstw. Chcieli mieszkać z dala od wsi  na tzw. kolonii. Było takie gospodarstwo, więc je zajęli. W tym gospodarstwie wychowały się trzy pokolenia rodziny Cymer. Aktualnie prowdzi je Dariusz Cymer wnuczek pani Ewy. W domu mieszka razem z panią Ewą jeszcze jej syn Albin z żoną Anną, synowa oraz prawnuki. Więcej na stronie www.gok-starydzierzgon.net.pl

Poprawiony: wtorek, 11 stycznia 2011 07:45
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack