GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW

Wójt Gminy Stary Dzierzgoń przyjmuje interesantów w sprawie skarg i wniosków w każdą środę
w godzinach od 8:00 do 15:00 oraz w środę po godzinach pracy po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym pod numerem 55 276 14 81 lub poinformowaniu sekretariatu urzędu gminy.

URZĄD GMINY

w Starym Dzierzgoniu

B.I.P

Reklama

Herb gminy

Reklama

R.C.L

Reklama

Wrota Pomorza

Reklama

e.P.U.A.P

Reklama

Powiat Sztumski

Reklama
Reklama

BIAŁA KSIĘGA

Reklama

Dla przedsiębiorcy

Reklama
Reklama

Detektor burzy

Reklama

Krajowa mapa zagrożeń

Reklama
Zaproszenie na Samorządowo - Djecezjalne Dożynki Województwa Pomorskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 sierpnia 2010 12:30

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Samorządowo - Diecezjalne Dożynki Województwa Pomorskiego, które odbędą się 19 września w Lubaniu na terenie wystawienniczo - targowym Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.
Ceremonię rozpocznie uroczysta Msza Święta w intencji rolników w Kościele p.w. Św. Piotra i Pawła w Lubaniu o godzinie 10:00 pod przewodnictwem
Biskupa Diecezji Pelplińskiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Diecezjalnego Jana Bernarda Szlagi, podczas której nastąpi poświęcenie chleba i wieńców
dożynkowych. Corocznym zwyczajem w programie wydarzenia zaplanowano Konkurs na Wieniec Dożynkowy. Ciekawym punktem programu obchodów dożynkowych będą stoiska prezentujące dorobek kulturalny, dziedzictwo kulinarne, rękodzieło ludowe i osiągnięcia rolnictwa poszczególnych powiatów z terenu województwa pomorskiego.

Obchodom Dożynkowych towarzyszy także XIII Kaszubska Jesień Rolnicza, dwudniowe wydarzenie, które jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz uzyskania wiedzy od producentów rolnych, przedstawicieli nauki i doradztwa rolniczego dotyczącej najnowszych technologii rolniczych. To także niepowtarzalna sposobność do zapoznania się z szeroką ofertą środków produkcji rolnej m.in. maszyn rolniczych.

W tym roku Samorządowo - Diecezjalne Dożynki Województwa nabierają szczególnego znaczenia, albowiem odbywać się będą w ramach ogłoszonego przez Sejmik Województwa Pomorskiego Roku Harcerstwa na Pomorzu, organizacji czynnie zaangażowanej w kształtowanie osobowości oraz postaw patriotycznych młodych Polaków w imię służby Bogu i Ojczyźnie.

 

 

Regulamin konkursu na Wieniec Dożynkowy

 

 

 

Poprawiony: środa, 25 sierpnia 2010 12:59
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack