INFORMACJA

Skargi i wnioski do Rady Gminy Stary Dzierzgoń można składać w dniach od poniedziałku do piątku w godz. od 7 15 do 15 00 w biurze rady pok. Nr 19 w Urzędzie Gminy w Starym Dzierzgoniu.

 

URZĄD GMINY

w Starym Dzierzgoniu

B.I.P

Reklama

Herb gminy

Reklama

R.C.L

Reklama

e.P.U.A.P

Reklama

Powiat Sztumski

Reklama

BIAŁA KSIĘGA

Reklama

Dla przedsiębiorcy

Reklama
Reklama

Krajowa mapa zagrożeń

Reklama
Zaproszenie na Samorządowo - Djecezjalne Dożynki Województwa Pomorskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 sierpnia 2010 12:30

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Samorządowo - Diecezjalne Dożynki Województwa Pomorskiego, które odbędą się 19 września w Lubaniu na terenie wystawienniczo - targowym Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.
Ceremonię rozpocznie uroczysta Msza Święta w intencji rolników w Kościele p.w. Św. Piotra i Pawła w Lubaniu o godzinie 10:00 pod przewodnictwem
Biskupa Diecezji Pelplińskiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Diecezjalnego Jana Bernarda Szlagi, podczas której nastąpi poświęcenie chleba i wieńców
dożynkowych. Corocznym zwyczajem w programie wydarzenia zaplanowano Konkurs na Wieniec Dożynkowy. Ciekawym punktem programu obchodów dożynkowych będą stoiska prezentujące dorobek kulturalny, dziedzictwo kulinarne, rękodzieło ludowe i osiągnięcia rolnictwa poszczególnych powiatów z terenu województwa pomorskiego.

Obchodom Dożynkowych towarzyszy także XIII Kaszubska Jesień Rolnicza, dwudniowe wydarzenie, które jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz uzyskania wiedzy od producentów rolnych, przedstawicieli nauki i doradztwa rolniczego dotyczącej najnowszych technologii rolniczych. To także niepowtarzalna sposobność do zapoznania się z szeroką ofertą środków produkcji rolnej m.in. maszyn rolniczych.

W tym roku Samorządowo - Diecezjalne Dożynki Województwa nabierają szczególnego znaczenia, albowiem odbywać się będą w ramach ogłoszonego przez Sejmik Województwa Pomorskiego Roku Harcerstwa na Pomorzu, organizacji czynnie zaangażowanej w kształtowanie osobowości oraz postaw patriotycznych młodych Polaków w imię służby Bogu i Ojczyźnie.

 

 

Regulamin konkursu na Wieniec Dożynkowy

 

 

 

Poprawiony: środa, 25 sierpnia 2010 12:59
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack