INFORMACJA

Przewodniczący Rady Gminy Stary Dzierzgoń interesantów przyjmuje w Urzędzie Gminy w Starym Dzierzgoniu pok. Nr 1 WE WTORKI OD GODZ. 14 00 DO GODZ. 15 30. Po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na spotkanie. Istnieje możliwość umówienia się na inny dogodny termin.

URZĄD GMINY

w Starym Dzierzgoniu

B.I.P

Reklama

Herb gminy

Reklama

R.C.L

Reklama

e.P.U.A.P

Reklama

Powiat Sztumski

Reklama

BIAŁA KSIĘGA

Reklama

Dla przedsiębiorcy

Reklama
Reklama

Krajowa mapa zagrożeń

Reklama
Jubileusz 20 lecia duszpasterstwa w gminie ks. kan. Antoniego Myjaka PDF Drukuj Email
czwartek, 20 sierpnia 2009 12:06

Ks. kan. Antoni Myjak – starodzierzgoński kapłan obchodził Jubileusz pracy duszpasterskiej w gminie Stary Dzierzgoń. Jak łatwo policzyć ksiądz Antoni w 1989 r. został naszym proboszczem. Z tej okazji wierni przed mszą św., w niedzielę 16 sierpnia 2009 r., przygotowali księdzu niespodziankę.

Przyjechały z kwiatami i życzeniami delegacje sołectw z gminy Stary Dzierzgoń, miejscowi myśliwi, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i wójt gminy mgr Ludwik Butkiewicz.

Wójt Ludwik Butkiewicz przekazuje życzenia od wszystkich pracowników Urzędu i mieszkańców gminy Stary Dzierzgoń

Delegacja z Gminnego Ośrodka Kultury

Całą uroczystość zorganizował przy pomocy wiernych, miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, Teresy i Anety Błaszczyk, sołtys sołectwa Stary Dzierzgoń Kazimierz Piecek.

Ksiądz Antoni był bardzo wzruszony, cały kościół odśpiewał specjalną pieść ułożoną z tej okazji. Kapłan podziękował za pamięć i refleksyjnie wspominał okres, w którym przyszło mu pracować w Starym Dzierzgoniu. Podzielił się też informacją o pozyskaniu funduszy na remont dachu kościoła i czekającej w związku z tym ciężkiej pracy jego i wszystkich wiernych gminy Stary Dzierzgoń.

Fot. Andrzej Nowakowski

Poprawiony: piątek, 18 września 2009 11:59
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack