INFORMACJA

Skargi i wnioski do Rady Gminy Stary Dzierzgoń można składać w dniach od poniedziałku do piątku w godz. od 7 15 do 15 00 w biurze rady pok. Nr 19 w Urzędzie Gminy w Starym Dzierzgoniu.

 

URZĄD GMINY

w Starym Dzierzgoniu

B.I.P

Reklama

Herb gminy

Reklama

R.C.L

Reklama

e.P.U.A.P

Reklama

Powiat Sztumski

Reklama

BIAŁA KSIĘGA

Reklama

Dla przedsiębiorcy

Reklama
Reklama

Krajowa mapa zagrożeń

Reklama
Ogłoszenie Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 maja 2021 14:11

 

UWAGA

W związku z publikacją rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2021/605 z dnia 7 kwietnia 2021 ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Malborku, informuje o najistotniejszych wymogach dla gospodarstw utrzymujących świnie:

- obowiązkowe ogrodzenie wokół budynków gdzie przebywają świnie a także wokół budynków gdzie przechowywana jest pasza i ściółka,

- posiadanie „Planu bezpieczeństwa biologicznego” (opisującego m.in. ustanowienie stref czystych” i „brudnych” w gospodarstwie).

Gospodarstwa, które nie dostosują się w pełni do wymogów rozporządzenia 2021/605 nie będą mogły przemieszczać utrzymanych zwierząt poza obszar objęty ograniczeniami, w którym się znajdują - odmawiane będzie wystawienie świadectw zdrowia. Terminy ostateczne:

- dla gospodarstw zatrudniających minimum jedna osobę- 31 października 2021 r.,

- dla gospodarstw nie zatrudniających pracowników – 31 grudnia 2021 r.

Wymagania nie dotyczą gospodarstw, które nie umieszczają na rynku świń i produktów pochodzących od świń lub które przemieszczają świnie w obrąbie tego samego obszaru objętego ograniczeniami z zastrzeżeniem zwierząt kierowanych do rzeźni. Wobec tych gospodarstw w dalszym ciągu obowiązują poprzednie przepisy rozporządzenie MRiRW z dnia 6 maja 2015 w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.

Przydatne linki ze wzorami:

http://www.piw-malbork.lo.pl/?app=aktualnosci&nid=96

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack