Uwaga Mieszkańcy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Badania mieszkańców gminy

W związku z tym, że nasza gmina jest członkiem Partnerstwa Terytorialnego pod nazwą „Obszar Funkcjonalny Wschodnie Powiśle” i bierze udział w opracowaniu strategii rozwoju dla tego obszaru, prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej opinii o gminie w której Państwo żyjecie: usługach publicznych i Państwa potrzebach, o atutach i słabościach naszej gminy, o rodzajach przedsięwzięć które chcecie, aby były zrealizowane w gminie.

Wasze opinie będą wykorzystane przy planowaniu kierunków rozwoju. Pozwolą lepiej dostosować politykę władz samorządowych do potrzeb mieszkańców, szczególnie w zakresie usług publicznych. Na podstawie Państwa opinii zostaną określone planowane działania i dzięki temu będą miały szansę na realizację.

 

Wójt Gminy Stary Dzierzgoń

/ - / Marek Dariusz Turlej

Ankieta jest anonimowa.

Wyniki, po opracowaniu, będą przedstawione publicznie w formie zbiorczego raportu dla partnerstwa.

Ankieta będzie aktywna w dniach: 04.01.2021 – 24.01.2021.

Link do ankiety:

https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=vtz0j4jdv7pzj7mcs27zmqvj

 


URZĄD GMINY

w Starym Dzierzgoniu

B.I.P

Reklama

Herb gminy

Reklama

R.C.L

Reklama

e.P.U.A.P

Reklama

Powiat Sztumski

Reklama

BIAŁA KSIĘGA

Reklama

Dla przedsiębiorcy

Reklama
Reklama

Krajowa mapa zagrożeń

Reklama
Informacja COVID-19 Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 03 października 2020 09:39

 

Na podstawie informacji przekazanych przez Stanowisko ds. Zarzadzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Sztumie, Wójt Gminy Stary Dzierzgoń informuje mieszkańców o bieżącej sytuacji w sztumskim szpitalu Szpital Polski S.A. o/ Sztum
w związku z potwierdzonymi zachorowaniami na chorobę COVID1-9 wśród personelu szpitala.

  1. W dniu 2 października 2020 r. u jednego z pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Sztumie w związku z brakiem możliwości zapewnienia normalnego funkcjonowania wstrzymano do odwołania pracę SOR.
  2. W dniu 5 października 2020 r. u jednego z pracowników Oddziału Chirurgii Szpital Polski S.A. w Sztumie w związku z brakiem możliwości zapewnienia normalnego funkcjonowania oddziału wstrzymano do odwołania pracę
    i przyjmowanie pacjentów.

Ponadto w związku z odsunięciem od obowiązków zawodowych przez PSSE w Malborku personelu medycznego na podstawie decyzji zarządu podjęto decyzje o zaprzestaniu działalności w przypadku dotyczącym przyjęć nowych pacjentów w poniżej wymienionych oddziałach:

1. Szpitalnego Oddziału Ratunkowy,

2. Oddziału Chirurgicznego,

3. Oddziału Ginekologicznego,

4. Oddziału Laryngologicznego,

5. Oddziału lnternistycznego,

6. Oddziału Reumatologicznego,

7. Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, Neurologicznej, Kardiologicznej.

Pacjenci hospitalizowani w chwili obecnej w tych oddziałach zostaną objęci procesem diagnostyczno-terapeutycznym przy udziale pracowników, którzy w chwili obecnej nie zostali odsunięci od wykonywania obowiązków służbowych.

Osobom  w stanie nagłego zagrożenia  życia, np. zawał, udar, poród, ostre bóle brzucha, hospitalizacja dzieci będzie udzielona pomoc. W wymienionych przypadkach po wcześniejszym telefonicznym kontakcie Zespołu Ratownictwa Medycznego z lekarzem oddziału może zostać zrealizowana procedura przyjęcia chorego z pominięciem SOR.

Zawał: tel. kom.: +48 727 455 100 | do bezpośredniego kontaktu z personelem oddziału

Udar: tel. kom.: +48 783 455 100 | do bezpośredniego kontaktu z personelem oddziału

Ginekologia i położniczy: +48 55 640 61 11 lub +48 55 640 12

Pediatria i neonantologia: +48 55 640 61 21 lub +48 55 640 61 19

Powiat sztumski w chwili obecnej należy zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów
z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów
i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii do tzw. STREFY ZIELONEJ.

Prosimy o stosowanie się do wydawanych zaleceń, przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, zakazów i nakazów dla wspólnego bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców gminy Stary Dzierzgoń.

Poprawiony: czwartek, 15 października 2020 09:44
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack