Uwaga Mieszkańcy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Badania mieszkańców gminy

W związku z tym, że nasza gmina jest członkiem Partnerstwa Terytorialnego pod nazwą „Obszar Funkcjonalny Wschodnie Powiśle” i bierze udział w opracowaniu strategii rozwoju dla tego obszaru, prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej opinii o gminie w której Państwo żyjecie: usługach publicznych i Państwa potrzebach, o atutach i słabościach naszej gminy, o rodzajach przedsięwzięć które chcecie, aby były zrealizowane w gminie.

Wasze opinie będą wykorzystane przy planowaniu kierunków rozwoju. Pozwolą lepiej dostosować politykę władz samorządowych do potrzeb mieszkańców, szczególnie w zakresie usług publicznych. Na podstawie Państwa opinii zostaną określone planowane działania i dzięki temu będą miały szansę na realizację.

 

Wójt Gminy Stary Dzierzgoń

/ - / Marek Dariusz Turlej

Ankieta jest anonimowa.

Wyniki, po opracowaniu, będą przedstawione publicznie w formie zbiorczego raportu dla partnerstwa.

Ankieta będzie aktywna w dniach: 04.01.2021 – 24.01.2021.

Link do ankiety:

https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=vtz0j4jdv7pzj7mcs27zmqvj

 


URZĄD GMINY

w Starym Dzierzgoniu

B.I.P

Reklama

Herb gminy

Reklama

R.C.L

Reklama

e.P.U.A.P

Reklama

Powiat Sztumski

Reklama

BIAŁA KSIĘGA

Reklama

Dla przedsiębiorcy

Reklama
Reklama

Krajowa mapa zagrożeń

Reklama
Herb i flaga Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Czapliński   
poniedziałek, 13 października 2008 00:00

Realizując uchwałę Rady Gminy w Starym Dzierzgoniu, wójt Roman Kulpa, rozpisał w poździerniku 2005 roku konkurs na projekt herbu i flagi gminy. Konkurs miał charakter otwartry tzn. adresowany był zarówno do mieszkańców gminy jak i osób z zewnątrz. Licząc na szeroki udział młodzieży, zwłaszcza miejscowej, regulamin nie ograniczał wieku uczestników.  Do pierwszego stycznia wpłynęły cztery projekty. Trzy nadesłano z Gdyni, Łodzi i Radzionkowa, jeden z Przezmarku.

Komisja konkursowa, w składzie której obok wójta zasiedli: przewodniczący Rady Gminy Janusz Gida i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, wybrała projekt nadesłany przez Tomasza Kipkę z Radzionkowa.

Jego autor w opisie podał "Na tarczy (typu hiszpańskiego), w złotym polu znajduje się drzewo, czarny dąb, nad trzema błękitnymi, falistymi liniami".

Zawarta symbolika wg Tomasza Kipki:

  • złota tarcza wg heraldyki to bogactwo, a także nawiązanie do barwy zboża symbolizującego rolniczy charakter gminy;

  • drzewo, czarny dąb, symbolizuje siłę i tradycje (plemiona Prusów), odwołuje się także do kompleksów leśnychj gminy;

  • trzy błękitne, faliste linie to rzeka Dzierzgoń (Sorge), a także nawiązanie do lokalizacji gminy w obszarze geograficznym Pojezierza Iławskiego.

 

Symbolika herbu nawiążuje do bogactwa gminy, jej rolniczego charakteru, siły tradycji oraz dobrego stanu środowiska przyrodniczego i walorów krajobrazowych (warunki hydrograficzne  i zalesienie gminy). Przedstawiona symbolika, przejrzystość i prostota projektu były powodem wybrania przez komisję pracy Tomasza Kipki.

Projekt herbu i flagi gminy Stary Dzierzgoń (*.PDF)

Poprawiony: środa, 10 grudnia 2008 08:12
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack